Běh na dlouhou trať 2023 pro Ondrášek

21. dubna 2023 - 12. května 2023 4.7 km | 4.9 km | 5.6 km | 9.1 km | 16.0 km | 1824.0 km

Celý svět

Registrace není aktuálně otevřená

Vaše registrace

Jméno Kategorie Dar na zápisném Trať Tým
{{user.name}} {{user.surname}} {{user.categoryName}} {{user.payedFee}} Kč {{user.trackLength}} Km {{user._teamName}}

Péče o blízkého je běh na dlouhou trať.

Snaha, aby byla naše péče dostupná všem, je běh na dlouhou trať.

Tři týdny běhání pro Ondrášek je běh na dlouhou trať.


Tak se s námi vydejte na "Běh na dlouhou trať...každý krok pomáhá" pro naše pacienty. Celý výtěžek ze startovného všech tratí pomůže nevyléčitelně nemocným lidem zůstat doma až do úplného konce. Není důležité, jestli jste zkušený běžec nebo jste nikdy neběhali. Důležité je srdce a ochota pomáhat.


Co pro nás znamená vaše startovné?

400 Kč = 11 l benzínu

200 Kč = 5,5 l benzínu

Abychom dojeli k našim pacientům.


Vybrat si můžete z nabízených tratí, které pro vás připravili naši ambasadoři. Jejich jméno taky trať nese. Běhat ale můžete také na svých oblíbených, nebo si vymyslet novou trasu. Jestli vyběhnete jednou, nebo budete běhat pravidelně, je na vás. Dokonce nemusíte ani běhat. Procházka a projížďka na kole pro Mobilní hospic Ondrášek se také počítá.


Pořiďte si startovné symbolicky na jakoukoli trať a běhejte kdekoli na světě. Pokud budete chtít poslat větší částku, můžete ji při registraci navýšit. Platba je možná pouze kartou nebo přes PayU.


V pátek 12. května vás všechny zveme do cíle. Budeme na vás s odměnami a úsměvem čekat na zahradě Ondrášku. Bližší informace se registrovaní běžci dozví později.


Sdílejte své trasy, výkony i fotky ve facebookové skupině a inspirujte ostatní. Nebo si sami pro motivaci přijďte.


Řekněte o Běhu na dlouhou trať ostatním, vytvořte tým, přihlaste se jako rodina.


Děkujeme každému běžci za nadšení, sportovní výkon a pomoc našim pacientům.


Mobilní hospic Ondrášek

www.mhondrasek.cz


Plánované trasy

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Trasa vede přes zpevněné povrchy cyklostezek, turistické trasy i lesní cestičky.

Převýšení:
52 m

Bronislava - mapa trasy


„Lásku k přírodě a horám mi předal tatínek. Už od dětství jsme společně vyráželi na vrcholy Beskyd. To mi zůstalo. Mám ráda také túry s batohem po celé ČR i za hranice naší země.


A kromě toho chodím od jara do podzimu běhat. I tady je pro mě příroda důležitá a vyhledávám trasy v lese. Připravila jsem si proto pro vás trať v příjemném prostředí Bělského lesa, který se nachází nedaleko našeho hospice. Doufám, že se vám bude líbit stejně jako mně.“


Bronislava stála u vzniku Ondrášku, tehdy jako zdravotní sestra. Kromě své práce také sháněla prostředky na provoz. Prošla pozicí vrchní sestry a v roce 2015 se stala ředitelkou Mobilního hospice Ondrášek.


Trasa je určená i pro začátečníky a procházky. Pro maminky s kočárkem ale není vhodná. Každopádně si ji můžete upravit dle libosti.

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Trasa vede také přes lesní pěšinky a mohla by být místy při deštích rozbředlá.

Převýšení:
78 m

Géčko - mapa trasy


"Nákupní centrum Géčko Ostrava vytváří spolu s Hypermarketem Globus již pátým rokem příjemné nákupní prostředí, zejména pro zákazníky z Poruby a okolí. Géčko rádo baví dospělé i děti na své pasáži, ale i při toulkách po okolí. Snaží se také pomáhat a podporovat smysluplné projekty. Proto se zapojilo do běhu a stalo se tak jeho hrdým ambasadorem.


Připravená trasa je zároveň novou trasou projektu „Cesty vedou do Géčka na jejichž konci získává každý odměnu. Účastník běhu se startovním číslem získá i Dárkový poukaz Géčka v hodnotě 200 Kč."


Trasa je určená především rodinám s dětmi, které po cestě plní úkoly. Projít nebo proběhnout si ji ale může každý, a je vhodná i pro začátečníky. Obvod Krásné pole potvrdil, že opravili lávku přes Porubku. Tudíž je vhodná i pro terénní kočárky (ne golfky).

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Trasa je zpevněný povrch (máme v kampusu asfaltové cesty), část je lesní a část polní cesta (tam se v případě deštivého počasí může tvořit bláto).

Převýšení:
76 m

Báňská - mapa trasy


"VŠB – Technická univerzita Ostrava už více než 170 vzdělává nejen mladou generaci v technických, ekonomických, přírodovědných a uměleckých oborech, které neustále rozšiřujeme a zkvalitňujeme. Jsme škola otevřená lidem všech generací: máme vlastní mateřskou školu, pro žáky základních a středních škol je tady Junior univerzita, vzděláváme v rámci kurzů celoživotního vzdělávání nebo Univerzity 3. věku. Všechny tyto skupiny vzděláváme v našem porubském kampusu, který je ideálním místem nejen ke studiu, ale také k volnočasovému vyžití, ať už se jedná o kulturní nebo sportovní akce.


Proč se VŠB-TUO stala hrdým ambasadorem? VŠB – Technická univerzita Ostrava si plně uvědomuje svou roli ve společnosti a dala si závazek být společensky odpovědnou institucí. S Mobilním hospicem Ondrášek spolupracujeme dlouhodobě, a to například v rámci našeho charitativního běhu Technika Run nebo oblíbené vánoční aukce. A protože si vážíme jejich práce, rozhodli jsme se, že se staneme ambasadorem jejich běhu a vyzveme své studenty, absolventy i zaměstnance, aby se do něj zapojili. Rádi pomáháme, kde je potřeba."


Trasa je určena pro všechny: pro chodce, začátečníky i pokročilé běžce. Je to taková příjemná cesta kampusem a lesem až k Planetáriu a zase zpátky. 

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Asfalt, lesní cesty a v samotném závěru i tráva.

Převýšení:
163 m

Libor - mapa trasy


"Být podruhé ambasadorem dobročinné akce pro Mobilní hospic Ondrášek je pro mě ctí. Ale možná jsem dostal jen druhou, poslední šanci, to udělat lépe než loni! :-)


Věřím, že mě nejen Oceláci Ostrava podpoří a budou následovat zakoupením speciálního startovného a svou aktivní účastí na společném výběhu pro Ondráška v Klimkovických sanatoriích.


Těším se, že společně pomůžeme, potrénujeme a s úsměvem. :-) Prosím, zapojte se!!! Děkuji."


Libor je velký srdcař. Pohyb je pro něj životně důležitou částí. Je předsedou SK OCELÁCI OSTRAVA a hlavním organizátorem Oceláckého triatlonu. Hodně vám o něm napoví jeho popisek trasy, která končí sladkou odměnou.


Na trase vás dokáže prověřit i kopec, ale cukry si můžete doplnit po doběhu v místní super cukrárně.

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Z jedné třetiny asfaltová cesta, ze dvou třetin nezpevněná lesní cesta, kamenitá.

Převýšení:
870 m

Míša - mapa trasy


"Jsem zástupkyní ředitelky a učitelkou českého jazyka a dějepisu na Gymnáziu, Ostrava-Hrabůvka. A když pracujete mezi mladými lidmi, nabíjí vás to a dodává energii do spousty dalších akcí. Ráda zdolávám hory, ať už běžecky, nebo s těžkým báglem ve formě dlouhých treků. Mám ráda výzvy.


Ve svém životě musím vidět posun a smysl. Ráda se tedy zapojuji do charitativních akcí a sama je organizuji. Byla jich už spousta pro různé organizace, v poslední době jsem se ale zaměřila na pomoc Mobilnímu hospici Ondrášek. Vydala jsem už dvě knížky o Lysé hoře, jejichž výtěžek šel na pomoc hospici, organizuji výšlapy na Lysou horu a už druhý rok se zapojuji jako ambasadorka do tohoto běhu.


V loňském roce to byla moc krásná akce a já věřím, že se mi letos podaří sestavit opět skvělý tým a akci si naplno užijeme a zároveň pomůžeme. Těším se moc."


Míša je velká sportovkyně a srdcař Ondrášku. Neustále vymýšlí nové formy pomoci. Pořádá sbírky, vydává knihy, mluví o nás v rádiu. Míša je jedna z našich srdečních záležitostí. Na Lysou horu běhá několikrát týdně. Není proto překvapením, že její trasa vede právě přes tuto královnu Beskyd.

 

Trať je určena pro zdatnější běžce, kteří zvládají běh v terénu a do vrchu.

Kategorie
 • Dospělý doporučený dar 400
 • Dítě do 15 let doporučený dar 200

Povrch:
Všechny povrchy napříč ČR.

Převýšení:
Trasa vede přes celou ČR a společně ji minulý rok "oběhli" zaměstnanci MONETA Money Bank.

Helena - mapa trasy


"Stejně jako v loňském roce se s kolegy i letos v práci k pohybu hecujeme, obdivujeme se navzájem za odsportované hodiny a chválíme ty, kteří se pohybu věnují, a to jakémukoliv.


V loňském roce nás oslovila možnost zapojit se do virtuálního běhu pro Hospic Ondrášek, a to právě proto, že jsme měli možnost realizovat pohyb každý svou preferovanou formou a každý dle svých sportovních dispozic.


Více než soutěživost mezi sebou nás táhla kupředu myšlenka společně „odjet/odběhnout/odsportovat“ co nejvíce kilometrů. A protože se do týmu spojilo 17 osob z celé české republiky, tak jsme si řekli, že by bylo fér se trochu více poznat, respektive poznat města a kraje, ze kterých jsme. Zvolili jsme si tedy trasu napříč celou naší republikou a podařilo se nám pokořit 1 820 kilometrů.

 

Trasa byla nádherná plná kulturních, historických, technických, více či méně adrenalinových zážitků.

 

V letošním ročníku poběžíme trasu nazpátek. Co je krásné, to stojí za to si zopakovat.

Takže pokoříme opět 1 820km, nebo… že bychom dali 2 000 km? Hmm, to zní jako výzva, takže vzhůru na dvoutisícovku.

Vybíháme a dobíháme z Ostravy, přímo ze zahrady Ondrášku. Z Ostravy je nás totiž nejvíce.

Navštívíme po trase postupně:

-         Dačice, Telč,

-         Pelhřimov, Chýnov, Tábor, Jindřichův Hradec, Hlubokou, Český Krumlov, Lipno, Boubín, Kratochvíli,

-         Temelín, Písek, Orlík, Plzeň, Mariánské Lázně, Karlovy Vary,

-         Žatec, Slané, Terezín, Prahu, Poděbrady, Nechanice, Hradec králové,

-         Litomyšl, Loštice, Šternberk

-         O pak uvidíme, kam nás nohy ještě ponesou."


Dejte dohromady tým kamarádů nebo kolegů a proběhněte Českou republiku, Evropu nebo svět. Stejně jako skvělý zaměstnanci MONETA Money Bank.